Przedszkola „Bajkowy Dom” to miejsca w których dbamy o wszechstronny rozwój dziecka. Pragniemy aby innowacje pojawiające się w przedszkolach ukierunkowane były na szeroko rozumiany rozwój zainteresowań, odpowiadały  potrzebom dziecka i sprzyjały atmosferze poszukiwań i odkryć.

„ Im więcej wiesz, tym więcej pozostaje do poznania i wciąż tego przybywa”
                                                                                                                             Francis Scott Fitzgerald

BAJKOBUS
Wspólne wycieczki są dla nas kluczowym elementem przedszkolnej codzienności. Przedszkolaki uwielbiają podróże, odkrywają nowe miejsca, a tym samym nabywają nowe doświadczenia. Wspólnie odkrywają tajniki otaczającego ich świata, uczestniczą w życiu kulturalnym, bywają w teatrach i muzeach. Podróże w „Bajkowym Domu” są wesołe, pełne wrażeń i przeżyć. Cudownych emocji dostarcza dzieciom nasz środek transportu „Bajkobus”. Wesoły autobus budzi zachwyt przedszkolaków i napotkanych przechodniów.
JĘZYK ANGIELSKI
Przedszkolaki w „Bajkowym Domu” z językiem angielskim spotykają się codziennie. Ważne jest dla nas aby proces nauki poprzez zabawę był systematyczny. Z wiedzy i nabytego doświadczenia wiemy że tylko codzienne zajęcia z języka angielskiego pozwalają na osłuchanie się z językiem obcym, stopniowe rozwijanie umiejętności mówienia i rozumienia. Rozwija to u dziecka pewność siebie i mobilizuje do samodzielnego porozumiewania się. Język angielski towarzyszy naszym przedszkolakom w codziennym rozwoju i podczas każdej uroczystości przedszkolnej. Zaproszeni rodzice mają możliwość śledzenia postępów swojego dziecka.
WYDŁUŻONE GODZINY OTWARCIA PRZEDSZKOLA
Jesteśmy przedszkolem otwartym na potrzeby zarówno dzieci jak i rodziców. W związku z dojazdami i powrotami rodziców z pracy wydłużyliśmy godziny otwarcia przedszkola. 6.30-18.30
ZWIERZYNIEC
W przedszkolach „Bajkowy Dom” zwierzęta zajmują szczególne miejsce. Pozwalają dziecku obserwować i obcować z naturą. Uczą empatii, odpowiedzialności, szacunku dla każdej żywej istoty zamieszkującej ziemie. Naszym celem jest budowanie dziecięcej wiedzy o naturze. W naszym codziennym życiu przedszkolnym towarzyszą nam: kozy, kucyki, rybki, żółwie, tchórzofretka i pięknie śpiewające ptaki. W ostatnim czasie do grona naszych milusińskich dołączyło „bajkowe” koźlątko.
PSYCHOLOG I LOGOPEDA
Nasza kadra to nauczyciele pełni zamiłowania do pracy z dziećmi. Ich poczynania są stale wspierane przez psychologa i logopedę. Specjaliści czuwają nad prawidłowym rozwojem wszystkich przedszkolaków. Spotykają się z rodzicami, są wielką skarbnicą rad i służą zawsze pomocą.
PRACOWNIA CERAMIKI
Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują dużą potrzebę ruchu, ale również ciekawość obcowania z różnymi formami ekspresji twórczej. Tworzenie daje im poczucie satysfakcji i sprawstwa. „Bajkowy Dom” aby sprostać wymaganiom najmłodszych zorganizował profesjonalną pracownię ceramiczną. Dzieci obcują z gliną i jej oprawą.
KUCHNIA
Kuchnia w „Bajkowym Domu” to paleta zapachów, smaków i różnorodności dań. Nasze ciocie niczym artystki codziennie rano przygotowują pejzaże pysznych potraw. Samodzielnie robią konfitury, pieką ciasteczka i lepią pierogi. To właśnie zapach gotowanej zupy, pieczonego ciasta i truskawek w kompocie stwarzają niepowtarzalny klimat i ciepło domowego ogniska.
PLACE ZABAW
W naszych przedszkolach do dyspozycji dzieci są piękne ogrody z placami zabaw. Dzieci codziennie bawią się na świeżym powietrzu, obserwują zmieniającą się przyrodę i dbają o swoich podopiecznych (kozy, kucyki). Korzystają z bezpiecznych i atestowanych zabawek ogrodowych, jeżdżą na rowerach, hulajnogach, grają w piłkę, budują zamki z piasku. Nasze drewniane ogrodowe domki z zjeżdżalniami, są miejscem ich twórczych zabaw i odzwierciedleniem dziecięcej wyobraźni. Wyznaczone jest również miejsce gdzie przedszkolaki oddają się ekspresji artystycznej, malując kolorową kredą chodnikową.
KUCHCIKOWO
Dzieci uwielbiają gotować! W naszym kuchcikowie gotujemy, przyprawiamy i smakujemy. Wspólnie przygotowujemy się do roli przyszłych kucharzy.
KONCERTY MUZYKI POWAŻNEJ
„Bajkowy Dom” jest miejscem gdzie dzieci obcują ze sztuką. Koncerty muzyki poważnej oddają bajkowy klimat przedszkola. Skupiają uwagę dzieci i zapierają dech w piersiach. Przedszkolaki poznają dane grupy instrumentów, ich dźwięk, brzmienie. Obserwują jak powstaje muzyka i współuczestniczą w jej tworzeniu.
MAŁY EDISON
Dziecięca natura to świat wyobraźni, poszukiwań i odkryć. Przedszkolaki są ciekawe, interesuje ich to co czasami tak trudno wytłumaczyć i pokazać. Zajęcia Mały Edison to chwile w których dzieci zmieniają się w badaczyi odkrywców. Poznają tajniki praw natury, fizyki i chemii. Wspaniała oprawa, biały fartuch, narzędzia, materiały, stwarzają niepowtarzalny klimat odkryć i zaspokajania ciekawości dziecięcej.

Przedszkole „Bajkowy Dom”
Jabłonna:
tel. 22 782 42 36
tel. kom. 601 055 802
jablonna@bajkowy-dom.pl

Przedszkole „Bajkowy Dom”
Nowy Dwór Mazowiecki:
tel. 22 290 66 44
tel. kom. 609 409 288
nowydwor@bajkowy-dom.pl

Przedszkole „Bajkowy Dom”
Legionowo:
tel. 22 774 21 36
tel. kom. 609 409 288
legionowo@bajkowy-dom.pl