Rynek nieruchomości w Polsce jest coraz bardziej psuty przez obcy kapitał. Ceny parceli budowlanych rosną w zatrważającym tempie. Istnieje jednak rozwiązanie, które może pomóc spełnić marzenia o własnym domu przeciętnej polskiej rodzinie z klasy średniej. Czasami nawet bez konieczności zaciągania przesadnych obciążeń kredytowych. Wystarczy postawić na nowoczesność.

Kupno działki, która na pierwszy rzut oka nie nadaje się pod zabudowę

Najbardziej atrakcyjne parcele posiadają kształt zbliżony do idealnego kwadratu. Inną kategorią są place, których szerokość nie przekracza 18 metrów. Określa się je mianem działek wąskich. Cieszą się one znacznie mniejszą popularnością wśród nabywców, nie do końca znających przepisy budowlane. Ten stan rzeczy umożliwia znalezienie parceli pod dom na wąską działkę w dogodnej lokalizacji za cenę poniżej średniej. 

Wszystko zależy od projektu

Bez obaw nabyć można nawet najbardziej dziwaczny kształt ziemski. Prawo budowlane idzie na rękę właścicielom posesji o szerokości poniżej 16 metrów. Minimalna odległość bezokiennej i bezdrzwiowej ściany od granicy placu wynosi 1,5 m, a nie 3 m, jak w przypadku szerszych parceli. Dzięki temu biuro, które specjalizuje się w projektowaniu domów na wąskie działki jest w stanie zaproponować wybudowanie w pełni funkcjonalnego, a przy tym nowoczesnego, energooszczędnego budynku. Często niskobudżetowego, mieszczącego się w granicach 200 tys. zł. Wszystko za sprawą wykorzystywania sprawdzonych, prostych rozwiązań architektonicznych. Stosowania spadzistych dachów oraz użytkowych poddaszy.

Comments are closed.

Post Navigation