Jak dowodzi tegoroczne lato, więcej niż dotąd Polaków letni wypoczynek spędza w kraju. Na nadbałtyckich plażach trudno wcisnąć leżak, a na Giewont podążają procesje niczym na Boże Ciało. Tak samo jest na Mazurach i w innych atrakcyjnych turystycznie i krajobrazowo regionach. Tymczasem wielu urlopowiczów marzy o ciszy, spokoju, w towarzystwie szumu leśnych drzew i szmerze strumyka.

Właściciele działek w takich spokojnych okolicach mają więc szanse na intratny interes: budowę niewielkiego ośrodka wypoczynkowego. Domki letniskowe projekty cieszą się więc powodzeniem nie tylko u indywidualnych nabywców.

Jak założyć biznes letniskowy?

Na budowę domków letniskowych nie potrzeba pozwolenia stosownego urzędu, wystarczy tylko zgłosić taką budowę w starostwie. Dotyczy to domków budowanych na trwałym fundamencie, natomiast stawianie domków na kołach czy na bloczkach nie wymaga zgłoszenia. Jeśli domki przeznaczone są na wynajem, to działka musi mieć dostęp do instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej, a wczasowicze życzą sobie też dostępu do sieci telekomunikacyjnej. Nawet życie przez kilka czy kilkanaście w dni w głuszy nie wyklucza potrzeby kontaktów z cywilizacją.

Biznes należy zacząć od zakupu domków letniskowych – projekty są dostępne w każdym biurze projektowym i to w dużym wyborze, zaczynając od najprostszych z jedną czy dwiema sypialniami, po domy, które wbrew nazwie można wykorzystywać przez cały rok, bo mają wszystkie przyłącza, w tym instalację grzewczą.

Proste projekty można zrealizować już w ciągu kilkunastu dni.

Biznes to nie tylko domki letniskowe

Domki letniskowe projekty to nie wszystko. Turyści, owszem, chcą wypoczywać tanio, ale wymagają odpowiednich warunków:

  • estetycznie i funkcjonalnie zagospodarowanego otoczenia (zieleń, plac zabaw dla dzieci, altana, grill, palenisko),
  • stałego dostępu do ciepłej wody,
  • bliskości kąpieliska (basen, rzeka, jezioro czy morze),
  • smacznego i zdrowego wyżywienia,
  • atrakcji turystycznych w pobliżu (zabytki, muzea, parki linowe, aqua parki itp.).

Tak więc mieszkając w atrakcyjnej okolicy, warto się pokusić o taki biznes.

Comments are closed.

Post Navigation