Dom czy mieszkanie? Zobacz domy za 150 tys.

Często inwestorzy stają przed dylematem, nie wiedząc, co wybrać — dom czy mieszkanie. Decyzja nie jest łatwa, zwłaszcza przy ograniczonym budżecie. Okazuje się jednak, że dysponując nawet skromniejszą zasobnością portfela, możesz stać się właścicielem domu za 150 tys. zł! To zarówno domki letniskowe przeznaczone do wypoczynku, jak i obiekty do całorocznego zamieszkania.

Domy w cenie mieszkania to w rzeczywistości budynki, których metraż zbliżony jest do większych apartamentów w blokach. Niektóre są parterowe, inne mają poddasza użytkowe, tarasy, a nawet balkony. Charakteryzuje je ergonomiczny rozkład pomieszczeń, który gwarantuje swobodę życia, a zarazem ochronę prywatności wszystkich domowników.

Charakterystyka tańszych domów

Domy za 150 tys. to zazwyczaj obiekty o ograniczonym metrażu, nieprzekraczającym 80m2. To powierzchnia zbliżona do tej, jaką mają mieszkania trzy- lub czteropokojowe. Są zatem wystarczające dla potrzeb par lub rodzin z dziećmi. Jednak przewagą tego typu nieruchomości jest:

  • dostęp do ogrodu,
  • własny garaż/ miejsce parkingowe,
  • brak uciążliwego sąsiedztwa tuż za ścianą.

Jeśli jako inwestor marzysz o posiadaniu własnej nieruchomości, zastanów się, która opcja będzie najlepsza dla Ciebie i Twoich bliskich. Prawdopodobnie znajdziesz więcej zalet mieszkania w domu niż w mieszkaniu o zbliżonej wartości.

Dlaczego warto wybrać kompaktowy dom?Choć duże domy mogą Cię kusić swoją imponującą powierzchnią i designem, to jednak na etapie budowy, wykończenia oraz późniejszej eksploatacji okazują się drogie w utrzymaniu. Inaczej niż domy za 150 tys., które pozwalają Ci wygenerować spore oszczędności już na etapie zakupu projektu, a także późniejszego użytkowania – https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-do-150-tys/ . Mniejszą powierzchnię taniej ogrzać, łatwiej utrzymać w czystości. Panuje w niej przytulny klimat. Wyposażenie takich wnętrz również nie nastręcza trudności. Zazwyczaj nie trzeba zatrudniać nawet projektanta, samodzielnie można zaaranżować mniejsze pokoje i inne pomieszczenia.

Comments are closed.

Post Navigation