projekty domów małych

Okazuje się, że nie każdy chce mieszkać w przestronnej willi ani też w mieszkaniu w bloku. Coraz więcej inwestorów wybiera projekty domów małych i to nie tylko dlatego, że są one tańsze w budowie i użytkowaniu. Nawet przy działce wąskiej czy takiej o niewielkich wymiarach można postawić funkcjonalny dom. Zawsze będzie to nasza własność, którą zaaranżujemy zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami. Jak najbardziej można liczyć w ich przypadku na przyjemną do życia przestrzeń. Wystarczy ją umiejętnie zagospodarować.

Domy tanie w budowie mają więcej zalet, niż ci się wydaje

Za mały dom tani w budowie uznać można taki, którego powierzchnia nie przekracza 150 m2. Zasada jest taka, że im jest on mniejszy, tym koszty jego budowy są niższe. Wynika to z potrzeby kupowania mniejszej ilości materiałów budowlanych i wykończeniowych. Już sam projekt domu małego jest tańszy niż tego z większym metrażem. Jego realizacja jest też szybsza. Mniej wydamy również na pracę ekipy budowlanej. Kolejną zaletą niedużego metrażu jest to, że małą powierzchnię można szybciej ogrzać. Mniej też zużyjemy energii do jej oświetlenia. Na korzyść małych domów przemawiają niższe koszty eksploatacyjne, niż ma to miejsce w przypadku tych średnich i dużych. Znacznie szybciej uda nam się zamieszkać w niewielkim domu, którego czas budowy jest krótszy. Z całą pewnością nie będzie trzeba czekać kilku lat na to, aby móc cieszyć się swoim własnym lokum. Można zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale też stresu.

Co jeszcze przemawia na korzyść tego rozwiązania?

• W małym domu łatwiej jest utrzymać porządek. Do sprzątania mamy mniejszą powierzchnię podłóg, mniej powierzchni do ścierania kurzu itd.
• Nawet jeśli na budowę domu zmuszeni jesteśmy zaciągnąć kredyt, to będzie on znacznie mniejszy niż w przypadku większej inwestycji.
• Mając mały dom, zyskujemy więcej przestrzeni do wykorzystania na działce. Możliwe jest cieszenie się własnym placem zieleni, z ogrodem, strefą do relaksu, miejscem do spotkań i do zabawy dzieci.

Comments are closed.

Post Navigation