Idealnie dopasowany do potrzeb użytkowników projekt domu parterowego to doskonała alternatywa dla mieszkania w bloku. Skrawek zieleni, kontakt z naturą i brak schodów wewnątrz budynku to podstawowe zalety projektów domów parterowych, dedykowanych osobom starszym. Dom parterowy o niewielkiej powierzchni, nie przekraczającej 70 m2 jest przestrzenią komfortową, funkcjonalną oraz umożliwiającą seniorom wygodne życie na emeryturze. 

Projekt domu parterowego-jaki wybrać dla seniorów?

Potrzeby seniorów są zróżnicowane. Zależne są głównie od statusu materialnego, stanu zdrowia oraz wielkości rodziny, która odwiedza ich nie tylko przy okazji Świąt i przyjęć okolicznościowych. Seniorzy przy wyborze projektu domu parterowego powinni sugerować się otwartością przestrzeni oraz funkcjonalnymi powierzchniami dodatkowymi. Doskonałym pomysłem jest otwarcie kuchni na salon oraz zaplanowanie niewielkiej spiżarni. Projekt domu parterowego powinien uwzględniać rozmieszczenie osobnej sypialni dla seniorów oraz sypialni dla gości, jeśli użytkownicy posiadają rodzinę, odwiedzającą ich na dłużej.

dom parterowy

Funkcjonalne projekty domów parterowych

Zróżnicowane, praktyczne projekty domów parterowych, adresowane seniorom są propozycjami, zawierającymi funkcjonalny rozkład pomieszczeń, od przestronnego przedpokoju, w którym można umieścić zabudowaną szafę po salon z kominkiem i wyjściem na taras. Idealny projekt zawiera ponadto sypialnię z dostępem do okna oraz przestronną łazienkę, w której można zamontować praktyczną dla seniorów kabinę prysznicową walk-in. 

Comments are closed.

Post Navigation