Nie każdemu z nas będzie potrzebny projekt domu z garażem, ale większość inwestorów zastanawia się bardziej nad tym, jaki wybrać jego rodzaj i w jakim miejscu ma zostać usytuowany. Do wyboru są garaże jedno-, dwu- czy nawet trzystanowiskowe. Mogą one być w bryle budynku, wysunięte, cofnięte, doklejone, wolnostojące czy nawet podziemne. Jak widać, wybór jest ogromny.

Jaki wybrać projekt domu piętrowego z garażem?

projekty domów piętrowych z garażem

Obecnie możemy liczyć na szeroki wachlarz wyboru, jeśli chodzi o projekty domów piętrowych z garażem, które dostępne są w wielu wariantach. Mając na uwadze swoje indywidualne potrzeby i preferencje, bez trudu wybierzemy dla siebie optymalne rozwiązanie. Dom piętrowy z garażem może dotyczyć budynku tradycyjnego, nowoczesnego, energooszczędnego czy pasywnego. Duże znaczenie przy wyborze porajsku będzie miało to, jaką mamy działkę i jakie są nasze możliwości finansowe.

• Jeśli działka jest niewielka, godny polecenia będzie dom z garażem jednostanowiskowym. W takim przypadku pomieszczenie znajdujące się nad garażem może posłużyć jako spiżarnia, garderoba, pralnia. W zależności od potrzeb można wykorzystać je jako dodatkową powierzchnię mieszkalną.

• W przypadku większej działki można pozwolić sobie na dom piętrowy z garażem dwustanowiskowym. Możliwości połączenia go z częścią mieszkalną jest wiele. Jeśli mamy więcej niż jeden samochód, takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie. Oczywiście możliwe będzie to tylko w przypadku pozwalających na to warunków zabudowy działki.

• Jeśli zależy nam na uzyskaniu dużych możliwości aranżacyjnych domu, warto zdecydować się na garaż wysunięty do przodu czy taki doklejony z boku budynku. W ten sposób można liczyć na dodatkową przestrzeń na wyższej kondygnacji domu. Przed wysuniętym lub cofniętym garażem przed dom można zagospodarować duży taras, bez konieczności dodatkowego zabierania wolnej przestrzeni z działki.

Comments are closed.

Post Navigation